Archiv rubriky „Ukrajina 2009“

2/8 2009 Ukrajina VIII – Užhorod a návrat

Západní turisté před užhorodským hradem

Od svítání jsme se vezli do Užhorodu, kde jsme v krátkosti obhlédli centrum, hrad a hradní restauraci. Přes přechod jsme se už vydali autobusem, zbývalo počkat v Michalovcích na vlak a užít si přímou celonoční cestu zpátky do vlasti.
Číst celý příspěvek »

1/8 2009 Ukrajina VII – přes Svidovec do Usť-Čorné

Ranní káva u jezera Dohjaska

Nad jezerem jsme se napojili na hlavní svidoveckou cestu, která nás rychle dovedla k západním vrcholkům poloniny. Pod Tempou jsme se rozloučili s horami a ponořili se do bukového lesa. Tím jsme vytrvale klesali až do dlouho vyhlížené Usť-Čorné, kde jsme využili služeb místního kiosku a ubytovatele.
Číst celý příspěvek »

31/7 2009 Ukrajina VI – výstup na Svidovec

Výstup sjezdovkou na Stih

Po ranní připomínce včerejšího prodírání se mlázím jsme poseděli v „olympijském“ středisku Drahobrat, abychom načerpali sílu na výstup sjezdovkou na hřeben svidovecké poloniny. Po krátkém pochodu jsme se pak utábořili u jezera Dohjaska, kde byla příležitost k vodním a jiným radovánkám.
Číst celý příspěvek »

30/7 2009 Ukrajina V – Jasiňa a okolí

Ukrajinský boršč

V odpočinkový den jsme se přesunuli do Jasině, kde jsme poznávali především místní kuchyni. Odtud jsme posléze vyrazili opět do hor směrem na Svidovec, do večera jsme ale kvůli neprůchodným a podivným stezkám nepokročili dál než na kopec nad městem.
Číst celý příspěvek »

29/7 2009 Ukrajina IV – přes Hoverlu do Lazeščiny

Hoverla z jihu

Pokračovali jsme po hřebeni v rozptylující se ranní mlze, série vrcholů zakončená nejvyšší Hoverlou dobře prověřila zdatnost. Poté nás čekal sestup do lesů s dětským táborem a poslední úsek do Lazeščiny, kde jsme využili dostupného luxusu poskytovaného civilizací.
Číst celý příspěvek »

28/7 2009 Ukrajina III – výstup na Čornohoru

Zřícenina na Pop Ivanu

Počáteční mírný výstup údolím byl vystřídán strmým stoupáním nad horní hranici lesa na hřeben Čornohory. Odměněni jsme za něj byli prohlídkou zříceniny na Pop Ivanu, horskými výhledy z hřebenové trasy a na závěr rekreací u brebeneskulského jezera.
Číst celý příspěvek »

27/7 2009 Ukrajina II – nad Rachivem a Luhy

Kopec nad Rachivem

První polovinu dne jsme strávili na rozkvetlých loukách nad Rachivem a v přilehlých lesích. Odpolední přejezd pod čornohorský hřeben pozdržela zastávka poblíž lesního podniku v Luhách.
Číst celý příspěvek »

26/7 2009 Ukrajina I – z Pardubic do Rachivu

Zastávka v Ťačivu

Po noční cestě na východní Slovensko jsme se přesunuli k ukrajinské hranici, kde jsme se rozdělili v zájmu proniknutí přes přechod pro motorizované. Po úspěšném shledání v Užhorodě jsme pokračovali vyhlídkovou jízdou po Zakarpatí do podhorského Rachivu.
Číst celý příspěvek »